Centrum Wolontariatu – szkolenie w Wałczu

W ramach działalności Centrum Wolontariatu ELEOS w Wałczu zorganiazowane zostało kolejne szkolenie. Poniżej przedstawiamy relację p. Magdy:

Tym razem zawiało Nas do Wałcza, na północny zachód Polski. Po raz kolejny mieliśmy przyjemność poznać nowych wolontariuszy by wraz z nimi uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym inauguracji naszego Centrum Wolontariatu.

Skrupulatnie przygotowany i realizowany plan szkolenia pozwolił naszym uczestnikom dogłębnie zapoznać się z tematyką związaną z budowaniem relacji i współpracy w zespole, diagnozowania potencjału jako lider społeczny, komunikacji w zespole, możliwości kształtowania kompetencji osobowych jako wolontariusz, oraz aspektów prawnych, które wybrzmiały podczas wykładu. 😊

Całemu spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa, zwłaszcza podczas warsztatów, które stanowiły większą część naszego szkolenia.

Duże podziękowania i podziw należą się naszej trenerce Sylwii Borowczyk, która świetnie poradziła sobie z faktem, iż znaczną część społeczności tym razem stanowiła społeczność ukraińska. Dzięki swoim kompetencjom potrafiła wspaniale zintegrować grupę.

Szkolenie utwierdziło nas również w przekonaniu, że wiek nie zna granic 😊 Cieszymy się, że możemy kształtować świadomość o roli wolontariatu dużo młodszego pokolenia 😊😊, o czym przekonała nas obecność kilkuletniej Emilki, która z wielkim zaciekawieniem i determinacją uczestniczyła czynnie w warsztatach wraz z rodzicami.

Tym razem również nie zabrakło radości, śmiechu …… ale i łez 😊. Zobaczcie sami😊

Poniżej zdjęcia ze spotkania. Już wkrótce szkolenie w Białej Podlaskiej. Jesteś zainteresowany? Zadzwoń:   p. Magda tel. 503 956 392. Można również kontaktować się mailowo: wolontariat@eleospolska.pl

Źródło: https://eleospolska.pl/centrum-wolontariatu—szkolenie-w-walczu