Choinka pełna uśmiechu

Boże Narodzenie to czas obdarowywania. Niebiański Ojciec daruje nam Swojego umiłowanego Syna. Rodzice dają prezenty dzieciom.

A kto zatroszczy się o paczkę dla mniej zamożnych, sierot, samotnych? Czy pod ich choinką będzie pusto?

Drodzy Bracia i Siostry. W wielu prawosławnych parafiach prowadzona jest akcja „Choinka pełna uśmiechu”. W połowie grudnia pojawiła się tam choinka, na której do bombek i stroików są dołączone karteczki, na których osoby biedniejsze napisały co chciały by dostać od nas na gwiazdkę i na co czekają ich dzieci. Każdy może wziąć do domu taką bombkę, kupić prezent zgodnie z informacją na karteczce i przynieść go (wraz z karteczką – niezbędna do identyfikacji obdarowanego) do cerkwi. Duchowieństwo przekażą go osobie, która prosiła o niniejszy prezent. W świątyni osoby „potrzebujące” mogą też zostawić informację czego potrzebują.

Pamiętajmy, że dając radość i uśmiech Bożym dzieciom sami możemy liczyć na wdzięczność ich niebiańskiego Ojca. Tego Ojca, którego codziennie prosimy o zdrowie, szczęście, opiekę, pracę i ochronę naszych dzieci. Parafrazując słowa Ewangelii: „kto daje, temu też dadzą”.

Drodzy Bracia i Siostry. Sprawdźcie czy w Waszej świątyni prowadzona jest akcja „Choinka pełna uśmiechu”.

Akcja prowadzona jest zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych RODO.

 

Jeśli chcemy uczestniczyć w akcji Choinka pełna uśmiechu, a nie jest ona prowadzona w naszej parafii, ofiarę na ten cel możemy wpłacić na konto Eleos: PKO BP 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

z dopiskiem „choinka”.

 

Źródło: https://eleospolska.pl/choinka-pelna-usmiechu-3