Kolejny dzień walki o … życie.

Miło nam poinformować, że miłość i miłosierdzie żyją. Tragedia Ukrainy wielu nas obudziła i nauczyła inaczej patrzeć na świat i bliźniego. Mimo całego zgorszenia potrafimy współczuć i okazywać miłosierdzie.

Tylko w dniu dzisiejszym (3.03.) ELEOS wraz z warszawskim Centrum Kultury Prawosławnej i Stowarzyszeniem Bractwo św. Ognia:

– odprawiły transport środków leczniczych, opatrunkowych i żywności na Ukrainę,

– odprawiły za wschodnia granicę całego tira z agregatami prądotwórczymi,

– przekazały środki na doposażenie kuchni w Ośrodku ELEOS Diecezji Gorlicko-Przemyskiej, w którym schronienie znajdzie kilkadziesiąt osób

– przekazał rzeczowe wsparcie Prawosławnemu Domowi Opieki w Stanisławowie, w którym schronienie znalazło kilkunastu Uchodźców;

W Warszawie rozdysponowały wśród Ukraińców przebywających w naszej Stolicy całego busa z pomocą rzeczową.

jutro (piątek) jest już przygotowany bus z żywnością, środkami chemicznymi, kosmetykami i ubraniami, który udaje się w kierunku Czernihowa. W kraju ośrodkom przyjmującym Uchodźców przekazany zostanie samochód ciężarowy darów z wyposażeniem.

Wszystko to jest jednak możliwe dzięki szerokiej rzeszy wspierających nas ludzi. Dziękujemy Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi w Warszawie i Białymstoku, Fundacji im. Sławy i Izka Wołosiańskich Humanosh, wolontariuszom, lekarzom opiekującym się naszymi podopiecznymi, … wszystkim, wszystkim ludziom dobrej woli.

https://eleospolska.pl/kolejny-dzien-walki-o–zycie