Łódzki INKUBATOR w Cieplicach

W dniach 25.07. – 3.08. w ośrodku młodzieżowym Domu Opieki im. Św. Stefana w Cieplicach k/Jeleniej Góry miał miejsce obóz wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży z Ukrainy przebywających w ośrodku (dom dziecka) łódzkiego Centrum Administracyjnego Pieczy Zastępczej. Uczestniczyło w nim 20 dzieci w wieku 9-18 lat (sami chłopcy) i 3 opiekunów. Przejazd dzieci i część wydatków na opiekunów pokrył łódzki CAPZ. Głównym sponsorem była niemiecka Diakonia Pfalz, a organizatorem Prawosławny Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS.

     Uczestnicy obok programu religijno – terapeutycznego mieli możliwość wędrować po polskich górach (m.in. wjazd kolejką linową na Szrenicę), odwiedzili lokalne muzeum i najciekawsze zabytki regionu, spędzili dzień w Aquaparku, spotykali się z ciekawymi ludźmi (np. reprezentantami Ukrainy w boksie), świętowali urodziny… i co najważniejsze dobrze się bawili.

W ośrodku miło spędzali czas na zabawach, zajęciach sportowych, dyskusjach, itp.

     Skąd wzięła się nazwa inkubator? Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe czapeczki z daszkami. Gdy ustawili się do zdjęcia, ktoś z grupy zawołał: „wyglądamy jak kurczaki w inkubatorze”. Nazwa przylgnęła do grupy już na stałe.

Sponsorom dziękujemy za wsparcie naszego INKUBATORA. Dla większości dzieci był to pierwszym wypoczynkowy wyjazd w życiu.

Krótki filmik z imprezy: https://youtube.com/watch?v=Fs48luUjt8U&feature=share

 

Źródło: https://eleospolska.pl/lodzki-inkubator-w-cieplicach