Solidarni z Ofiarami trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Dziękujemy.

Solidarni z Ofiarami trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Dziękujemy.

 

Ponad 50 tys. zmarłych. Kilkaset tysięcy osób bez dachu nad głowa. Zrujnowane miasta, szkoły, szpitale, domy… miliardowe straty materialne. Oto bilans lutowego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Na szczęście jest też jeszcze jeden bilans: miliony ludzi, którzy odpowiedzieli na tę tragedię gorącym sercem i otwartą dłonią. Polscy strażacy, którzy od pierwszych godzin przeszukiwali ruiny i ratowali przysypanych. Chwała Wam za to. Organizacje charytatywne, które natychmiast przystąpiły do organizacji wsparcia. Chwała Wam za to.

O większości zaangażowanych w niesienie pomocy jednak się nie wspomina. To prości ludzie, którzy podzielili się z poszkodowanymi częścią swojej wypłaty czy emerytury. Choć media nie mówią o Was. Chwała Wam za to. 

Za pośrednictwem ELEOS przekazaliście do Turcji i Syrii łącznie 20 tysięcy dolarów. Pieniądze przekazaliśmy na specjalne konta pomocowe.  
Parafie, bractwa, organizacje cerkiewne, apteki i inne instytucje na dzień dzisiejszy łącznie ofiarowały 80 tys złotych. Indywidualni darczyńcy ponad 25 tysięcy. Mamy więc już nieduży zadatek na kolejny przelew. Liczymy, że uda się nam uzbierać jeszcze 10 tys dolarów. Nasze konto dalej jest aktywne. Czekamy na dalsze wpłaty. Nieśmiało przypominamy o nich parafiom, które – jak słyszymy, jeszcze przeprowadzają zbiórki.

Liczy się każda złotówka.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za Wasze serce i zaangażowanie. A Bogu… Bogu dziękujemy, że ziemia nie drży pod naszymi stopami. I niech tak zostanie.

Źródło: https://eleospolska.pl/solidarni-z-ofiarami-trzesienia-ziemi-w-turcji-i-syrii-dziekujemy