Szkolenie w Janowie Podlaskim – Centrum Wolontariatu ELEOS

Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim – piękne miejsce pełne pasji i zamiłowania do historii. Unikatowy kompleks wypoczynkowo-konferencyjny, w którym mieliśmy przyjemność przeprowadzić nasze trzecie regionalne szkolenie inaugurujące powstanie Centrum Wolontariatu ELEOS Polska. Wszystko dzięki pomocy i zaangażowaniu w przygotowania szkolenia ks. prot. Marcina Gościka z parafii prawosławnej pw. Świętych Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej za co serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich wolontariuszy oraz organizatora ELEOS Polska.

Tym razem równie mile zaskoczyła nas frekwencja uczestników, wśród których swoją obecnością zaszczyciło nas dodatkowo dwóch duchownych – ks. Julian Felenczak – proboszcz parafii prawosławnej w Morochowie oraz ks. Michał Rusłan Konyk z parafii prawosławnej w Komańczy, którzy pomimo odległości i natłoku obowiązków aktywnie uczestniczyli w naszych warsztatach. Ich aktywność w szkoleniu pokazała nam kolejny raz jak ważnym elementem jest współpraca przewodników duchowych ze społecznością, zaangażowanie każdej ze stron. Najlepszym tego owocem była integracja wszystkich uczestników, pomimo bariery językowej czy przynależności narodowościowej. Za to bardzo serdecznie Ojcom dziękuję. Bóg zapłać. Swoją obecnością dodaliście nam wartości do naszego szkolenia.

Jako ELEOS Polska kolejny raz przekonaliśmy się o słuszności i wartości jaką wnoszą w nasze działania wszyscy ludzie, których spotykamy i z którymi współpracujemy.

Dzięki naszej współpracy z Krzysztofem Leończukiem – certyfikowanym trenerem, który swoją charyzmą, empatią i co najważniejsze profesjonalną wiedzą niezależnie od grupy wiekowej potrafi zjednać sobie uczestników. Dzięki niemu  integracja nieznających się ludzi zawsze jest możliwa. Treść i wiedza przekazywana na szkoleniu jak zwykle pełna wartości. Warsztaty pozwoliły uczestnikom zapoznać się z szerszym aspektem odnośnie wolontariatu, roli wolontariusza, jego współpracy w grupie oraz wzajemnej komunikacji. Krzysztof bardzo dziękujemy za to ile wnosisz swoją osobą w naszej współpracy.

Po owocnej, efektywnej, całodniowej pracy na sali szkoleniowej czekała na nas pyszna kolacja, przy której mieliśmy czas na integrację, lepsze poznanie się oraz rozmowy o wszystkim i o niczym. Bo przecież o to w tym wszystkim chodzi, prawda??? 🙂

Dopełnieniem całości dnia była możliwość skorzystania z koncertu na żywo. Dzięki temu można było wystudzić emocje po intensywnej pracy na sali szkoleniowej.

Wszystkim uczestnikom i duchownym serdecznie dziękujemy za udział, każdy uśmiech, energię, i atmosferę, którą dzięki sobie tworzyliście.

Wasza obecność, aktywność i to ile wnosicie pokazuje naszej organizacji ELEOS Polska jak w dobrym kierunku zmierzamy z naszym projektem i naszymi działaniami, które mają na celu nie tylko wspólne działania z myślą o drugim człowieku, ale również integrację naszej społeczności, społeczności prawosławnej.