W rocznicę wojny w Ukrainie

W rocznicę wojny w Ukrainie

Minął rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Nadal padają rakiety, giną ludzie, uchodźcy przemierzają drogi Europy. Wojna toczy się na wielu frontach. Żołnierze mają swoje okopy. Politycy własne pola bitew… Nam, działaczom organizacji charytatywnych przyszło się staczać własne batalie by jak najmniej ludzi ucierpiało w tej wojnie.

Po roku z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jesteście dobrymi żołnierzami miłości i miłosierdzia oraz podziękować Wam za Wasz nieoceniony wysiłek. Pamiętam noce kiedy trzeba było wstać by załadować transport humanitarny. Niedziele, które spędzaliście nie z rodziną a w punkcie wydawania wsparcia. Nikt z Was nie patrzył ile godzin pracował, dla każdego doba była za krótka. Czas liczyliście nie godzinami a paczkami i transportami, ludźmi którzy szukali wsparcia.

Dzisiaj wszystkim Wam dziękuję. Pracownikom i wolontariuszom ELEOS. Hierarchom, duchowieństwu i wiernym Kościołów Prawosławnych w Polsce, Ameryce, na Ukrainie. Braciom w Chrystusie z Niemiec, Norwegii, Holandii, Finlandii, Litwy, Szwajcarii… Bractwu Młodzieży Prawosławnej, Siestryczestwu św. Marty i Marii, Bractwu Trzech św. Hierarchów i św. Cyryla i Metodego… UNCOR, IOCC, Filantropia, PCK, Banki Żywności, Habitat, Humanosh, ONZ… te nazywam zostają w mym sercu. Dziękuję władzom państwowym i samorządowym, z którymi znaleźliśmy wspólny język i pole do działania. Wydziałowi Zdrowia Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, kierownictwu i  funkcjonariuszom Straży Granicznej… Nie mogę nie wspomnieć o Fundacji Favor, o Wydziale Spraw Zewnętrznych Kościoła Prawosławnego Ukrainy… o dziesiątkach ukraińskich duchownych i wiernych bez których nasza pomoc nie dotarła by do wszystkich potrzebujących.  

Wszystkim Wam dziękuję i polecam dobremu Bogu.      

Ukrainie… Ukrainie życzę by jak najszybciej stała się naszym partnerem w służbie innym – by sama nie potrzebowała pomocy. Niech rakiety znikną z Waszego nieba a czołgi z Waszych pól. Niech wszyscy żołnierze wrócą do domów i założą garnitury. Dym niech unosi się z ukraińskich kominów a nie luf armat. Życzę Wam pokoju. Nie za rok. Już teraz.

Źródło: https://eleospolska.pl/w-rocznice-wojny-w-ukrainie