Z Diakonią Pfalz i Parafią Prawosławną św. Mikołaja w Poznaniu z darami do Chersonia – wsparcie poszkodowanych z zalanych terenów. 

Wysadzenie zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce, 6 czerwca br., tysiące ludzi pozbawiło domów. Jeszcze więcej wymaga remontu i pilnych prac porządkowych. W warunkach wojennych trudno jest jednak zdobyć niezbędne materiały, narzędzia, środki czyszczące, itp.

Braciom Ukraińcom z zalanych terenów z pomocą pośpieszyli wierni Parafii Prawosławnej św. Mikołaja w Poznaniu. Zachęceni przez Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego Atanazego zorganizowali zbiórkę darów rzeczowych i finansowych. Dzięki wielkiej ofiarności parafian (Ks. Proboszcz Sławomir Kondratiuk składa Wam wyrazy głębokiego uszanowania i gorąco dziękuje za wielkie zaangażowanie – a wraz z Nim i my) udało się przygotować ok. 1,5 tony pomocy humanitarnej: żywność, środki czyszczące i dezynfekujące, chemię gospodarczą, wiadra, miotły i inne narzędzia, koce, śpiwory, kołdry… W niedzielę 2 lipca transport wyjechał z Poznania. W Warszawie został uzupełniony przez dary przygotowane przez niemiecką Diakonię Pfalz i ELEOS Polska. Dodatkowe 1800 kg. stanowiła: żywność, worki, rękawice, pampersy, chemia gospodarcza, płyny dezynfekujące i czyszczące, proszek do prania, itp. 

Wraz z ks. Oleksijem Godunem z Kijowa dary dotarły do potrzebujących.   

Źródło: https://eleospolska.pl/z-diakonia-pfalz-i-parafia-prawoslawna-sw-mikolaja-w-poznaniu-z-darami-do-chersonia—wsparcie-poszkodowanych-z-zalanych-terenow