„Zrozumieć stres” – szkolenie z zakresu pierwszej pomocy psychologicznej

W dniu 19 lipca 2023 r. w ramach współpracy Eleos Polska z organizacją partnerską – International Orthodox Christian Charities (IOCC) znaczna część naszego zespołu miała przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy psychologicznej. Dzięki zaproszeniu przez Fundację „NAGLE SAMI” mogliśmy się zapoznać z najważniejszymi elementami strukturalnymi udzielania pierwszej pomocy psychologicznej, która jest nam niezbędna w Naszej codziennej pracy.

Szkolenie odbyło się w siedzibie Fundacji MUDITA w Warszawie. Program szkolenia obejmował głównie zagadnienia z psychologii poznawczo-behawioralnej, takie jak: rozpoznanie ludzkich zachowań, emocji i procesów zachodzących w mózgu człowieka. Poruszano również problematykę stresu jak i techniki samopomocy. Dzięki temu, że szkolenie miało dodatkowo charakter warsztatowy, uczestnicy mieli nie tylko możliwość zrozumienia stresu — jego przyczyn, skutków i sposobów radzenia sobie z nim, ale również dzielenia się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Szeroki zakres tematyki i ograniczony czas szkolenia pozostawił niedosyt wszystkich uczestników, licząc na jego kontynuację. Niemniej zakres informacji oraz sposób prezentacji tematyki okazał się bardzo przydatny, zwłaszcza dla części naszych pracowników, którzy na co dzień pracują z „Infolinią dla Uchodźców i Osób Wspierających Uchodźców z Ukrainy”.

Podziękowania dla Prowadzących i Gospodarzy szkolenia.